Pn.-Pt 8.00-17.00
Sob. 8.00-15.00
Ul.Strażacka 39b
04-462 Warszawa
Wyszukiwarka części
formularze autokasacja
 
Opinie i uwagi
 
Zobacz nas
Proces demontażu

 

PRZEBIEG PROCESU DEMONTAŻU

 

ETAP PIERWSZY

Samochód dostarczany jest z placu składowego do hali demontażowej, gdzie następuje demontaż akumulatora i osuszenie samochodu z płynów eksploatacyjnych za pomocą specjalistycznych, podciśnieniowych urządzeń pneumatycznych produkowanych przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP), lub w razie konieczności samochody dostarczane są na stanowiska, na których są osuszane metodą opadową.

autokasacja

autokasacja

autokasacja

 

ETAP DRUGI

Następuje demontaż samochodu tzw. modułowy; poszczególne elementy po stwierdzeniu, że nadają się do powtórnego wykorzystania (sprzedaży) trafiają do odpowiednich działów:

  • oblachowania; odzyskiwane są tam: drzwi, pokrywy silnika i bagażnika, szyby drzwiowe i karoseryjne, zderzaki, koła.
  • ogólnego: tapicerka, elementy zawieszenia, układu hamulcowego, chłodniczego, elektrycznego, elektronicznego itp.
  • silników; składowane są tam silniki przeznaczone do sprzedania na części lub w całości, ich osprzęt, oraz układy przeniesienia napędu.

 

autokasacja

 

autokasacja

autokasacja

 

ETAP TRZECI

Pozostałości po wstępnym demontażu, które ze względu na zły stan techniczny lub braku na nie popytu nie są przeznaczone do powtórnego wykorzystania jako części zamienne, trafiają na stanowiska na których następuje oddzielenie od nadwozia dużych elementów, elementów gumowych, z tworzyw sztucznych i zawierających szkło.

Metale żelazne i nieżelazne po ich uprzednim przesortowaniu trafiają do hut, oleje i smary do rafinerii, akumulatory do specjalistycznego zakładu, w którym po zneutralizowaniu elektrolitu odzyskuje się ołów i polipropylen służący do produkcji między innymi nowych akumulatorów; stłuczka szklana dostarczana jest do huty szkła; guma (kauczuk syntetyczny) do cementowni, w której następuje jej spalenie w warunkach ekologicznych (w odpowiednio wysokiej temperaturze). Niektóre rodzaje tworzyw sztucznych udaje się wykorzystać do produkcji materiałów w stosunku, do których nie ma zbyt wysokich wymagań jakościowych i wytrzymałościowych. Nadwozie pojazdu z niewielkimi elementami z tworzyw sztucznych, tapicerką i domieszkami różnych metali zostaje sprasowane w zgniatarce (prasie hydraulicznej). Następnie tak powstająca "kostka" jest przewożona do specjalnego młyna przemysłowego (strzępiarki) gdzie następuje raz jeszcze dokładna selekcja drobnych kawałków metali i zanieczyszczeń.TAGI: autokasacja, strażacka, warszawa, autozłom, szrot, autoszrot, schrot, złomowisko, złom, części używane, czesci uzywane, czesci do samochodow, czesci samochodowe, kasacja pojazdów